Przesłony zewnętrzne okien


 

Nieodzownym elementem okien są osłony. Drewniane okiennice, zostały jednak zastąpione przez nowoczesne rozwiązania. Już na etapie budowy domu warto rozważyć ich montaż. To właśnie ta grupa produktów podnosi komfort domowników jak żadna inna. Niewątpliwymi zaletami tych produktów są możliwości całkowitego odizolowania się od świata zewnętrznego.

Dzięki roletom zewnętrznym, nawet w najbardziej słoneczny dzień, w domu może zapanować całkowita ciemność. Z kolei, gdy na zewnątrz pojawiają się ujemne temperatury, lamele zewnętrzne dają dodatkowy opór cieplny, redukując straty ciepła. Mnogość rodzajów sterowania jaka jest dostępna u wiodących dostawców, pozwala na dostosowanie produktu dla każdego klienta.

Rozróżniamy trzy podstawowe rodzaje rolet. Nakładane na okno, do zabudowy ( w warstwie ocieplenia) oraz elewacyjne. Te ostatnie możemy zamontować na każdym etapie użytkowania budynku, jednak montaż dwóch pierwszych jest ściśle powiązany z montażem okien.

W ostatnim czasie, niezwykle popularne stały się również żaluzje fasadowe. Coraz częściej można jest zobaczyć wkomponowane w elewacje nowoczesnych budynków. Poza ich walorami estetycznymi dają możliwość regulacji dostarczanego z zewnątrz światła.

Żaluzje możemy zamontować ze skrzynką ukrytą w warstwie ocieplenia oraz na wierzchu gotowej ściany. Oba rozwiązania cieszą się uznaniem wśród klientów. Nieodzownym elementem żaluzji jest pilot, którym płynnie steruje się ustawieniem lameli. To właśnie dzięki żaluzjom budynki zyskują unikalny wygląd oraz funkcjonalność.

Używanie przesłon okiennych jest nieodzownym elementem użytkowania domu. To właśnie te elementy, pozwalają odciąć się o czynników zewnętrznych. Podnoszą poziom prywatności domowników i są skuteczną barierą dla niechcianego promieniowania słonecznego. W odróżnieniu od osłon wewnętrznych łatwiej dbać o ich czystość oraz zachowują swoją trwałość przez lata.